סופ"ש ישראלי חלק ג': כוס בירה – כוס בריאות

הזמן: שבת בצהריים
המקום: הסלון
השותים: החשאי ואני, בתחתונים וגופיות
הנשתה: נשר (עמ' 211)

הכרתי פעם בחור שהסתובב ברחבי ארצות הברית כשהוא מגיר לגרונו ליטרים של שליץ וקולט 45, וסיפר לכל מי שרק רצה לשמוע שבמקום שממנו הוא מגיע יש בירה שעל התוית שלה מודפסת הסיסמה A Glass of Beer – A Glass of Health. חבריו לשתיה, שהיו מורגלים באזהרות מסע על כל לגימה ולגימה ובכיתובים מאיימים (ולא בהכרח לא מוצדקים) על כל תווית ותווית, סרבו להאמין שיש נקודה קטנה בכדור הארץ שבה היחס לבירה אגבי, שלא לומר חיובי ועולץ.

טוב, לא ממש. אני מאמינה שהסיסמה, נכונה ככל שתהיה או ככל שהכתבות שמופיעות בכל מקום באינטרנט בשנה האחרונה נכונות, עברה רק בגלל חוסר מודעות או חוסר התייחסות.

בשנה שעברה הבנתי שאנחנו עם ככל העמים. כשהתארחנו לארוחת ערב אצל הדודים מעפולה והדוד הוציא בקבוקים של נשר, התאכזבתי לגלות שהסיסמה הנפלאה הזאת כבר לא מעטרת את התוית. מיתוג מחדש? נקיטת אמצעי זהירות לפני שאיזה אירגון הורים/ עמותת זהירות בדרכים/ ח"כ פופוליסטי ואלמוני יחליטו לשפד את טמפו? כך או כך, הנשר עף לו בדד בלי הסיסמה התוחמת.

והבירה? באופן מפתיע לא כזאת גרועה. לא טובה, אבל לא גרועה. לאגר חלשה, מרירה, שיורדת בפה מהר. בירה שהולכת טוב עם גופיית סבא או אצל הדוד מעפולה. ספק אם המקרר שלנו יזכה לארח בקבוק נוסף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s